Ha a szerkezeteink magasságát nem csak a ±0.00-hoz képest szeretnénk feliratozni, hanem a tengerszint feletti magasságot is fel kellene írni – mint a képen – használj projekt attribútumot és a VALUE függvényt.
Melyik attribútumot használjam?
Végül is teljesen mindegy, hogy melyik attribútumot mire használjuk, de azért válassz olyat, aminek a neve erre utal. Én a Magasság a normál null felett attribútumot javaslom.
Az Attribútum kiválasztása ikonra kattintva válaszd ki ezt az attribútumot, adj neki értéket és ha gondolod jelenítsd meg a Projekt megnyitása ablakban is.
FONTOS! az érték megadásnál, tizedes jelként pontot használj és ne veszőt
(köszönet Bandinak az észrevételért - 2013.07.10.)
Ha az attribútum kiválasztásról és a megadásról többet szeretnél tudni olvasd el a Mire jó a projekt attribútum? bejegyzést.
Készíts változó feliratstílust!
Az alapozási tervhez fogunk olyan szinttárcsákat készíteni, melyek az alaptest alsó és felső síkjait írja ki, valamint ezen értékek tengerszint feletti magasságát.
- Rajzold meg a szinttárcsákat.
- Helyezd el az AÉ attribútumot a következő paraméterekkel.
- Helyezd el az FÉ attribútumot ugyanazon paraméterekkel, mint az AÉ-t.
- Helyezd el az AÉ attribútum alá a következő képletet:
VALUE(Magasság a normál null felett)+(AÉ/1000)
a következő paraméterekkel.
- Helyezd el az FÉ attribútum alá a következő képletet:
VALUE(Magasság a normál null felett)+(FÉ/1000)
ugyanazon paraméterekkel, mint az előzőt. - Mentsd el a változó feliratstílust.
Nézd meg a következő videót az elkészítésről.
A videó nem minden böngészőben jelenik meg, javaslom a Firefox vagy a Google Chrome használatát a megtekintéshez.
Miért kell ilyen bonyolult képlet?
Szedjük a kérdést két részre és kezdjük a függvénnyel.
A VALUE függvény a szöveget számmá alakítja át, így lehet vele matematikai műveletet végrehajtani. Miért szöveges ez az attribútum? Nem tudom. Logikus az lenne ha számként kezelné, de sajnos a meghatározásából nem ez derül ki, melyre ha kíváncsi vagy a ...\Etc\Xml\AttributeDefinitionCollectionAllplan_hu.xml fájlban találod, de ne kezd el szerkeszteni.
(AÉ/1000) részre azért van szükség, mert a képletbe az alap egységbe kerül be, melyet vagy a fenti fájlból tudod kiolvasni, vagy teszteled. A teszteléshez az a legegyszerűbb ha csak az AÉ attribútumot helyezed el és megnézed hogy mit ír ki, de ne a ±0.00 magasságon próbáld ki.